אדניות גדולות

אדניות גדולות

האדניות מגיעות בכל מיני גדלים ולמרות שרוב האדניות למגזר הביתי יהיו עד גודל של מטר אחד ובדרך כלל חצי מטר רוחב, רוב האדניות שיש בארץ הרבה יותר גדולות. למי האדניות הגדולות מיועדות ומה צריך לזכור לגבן?

למי מיועדות אדניות גדולות?

אדניות גדולות מיועדות בעיקר למגזר העסקי, התעשייתי והעירוני. בתעשייה לא משתמשים באדניות רבות כי לרוב הן מיועדות לפינות ישיבה ולאזור המשרדי אך בכל מרקה כאשר בוחרים אדנית היא בדרך כלל תהיה גדולה, כדי לטשטש את המתאר התעשייתי שלרוב יהיה אפור ומשעמם. במגזר העסקי אפשר לראות אדניות גדולות בכל מיני משרדים, עסקים כמו חנויות ומסעדות, אולמות אירועים וכן הלאה. המגזר שמשתמש באדניות גדולות יותר מכולם הוא כמובן המגזר העירוני, כאשר אנו יכולים לראות אדניות גדולות ברחובות, בכיכרות, באיי תנועה ולמעשה בכל מקום שיש לקשט.

אלו אדניות גדולות נבחרות?

  • במגזר העירוני לרוב בוחרים אדניות גדולות מבטון. הבעיה עם אדניות גדולות הוא שככל שהן גדולות יותר כך יש סיכוי טוב יותר שהן ייחבלו. פגיעה באדנית למעשה תוריד את העיצוב שלה לטמיון באופן טוטאלי ולכן חשוב לבחור אדנית חזקה במיוחד. הבטון אמנם כבד מאוד ודורש משאית לניוד אך לאחר שהוא מונח במקום, אפשר ליהנות מאדניות מושלמות לטווח הארוך.
  • אדנית לא צריכה להיות רק גדולה ברוחב ובאורך שלה אלא גם בעומק שלה. כמובן שהפרחים יהיו יותר גבוהים אם האדנית תהיה עמוקה יותר כי יהיה מקום רב יותר לאדמה, וכך גם לשורשים של הצמחים שגדלים בהן, אך מלבד זאת אדניות גבוהות נתפשות כמעוצבות יותר. אדניות גבוהות מתאימות לרחובות ולגנים עירוניים יותר מאשר אדניות נמוכות.

מה מגדלים באדניות גדולות?

למעשה, ברגע שיש לכם אדמה מדושנת שניתן לגדל בה צמחים, מה שמשפיע על איכות הצמחים וסוג הצמחים שיגדלו הם רק מזג האוויר וכמות ההשקעה שתרצו להקדיש. באדניות גדולות בדרך כלל יש מקום לצמחים רבים יותר ולא תמיד מנצלים אותם ליותר צמחים אלא לצמחים גדולים יותר. למשל, יש אדניות שצומחים מהם עשבים גבוהים יותר או עצים קטנים וכן הלאה.

אדניות גדולות

Scroll to Top