אינטרנט מוזל

אינטרנט מוזל

אינטרנט נהפך כבר מזמן למוצר הצריכה הבסיסי של מיליונים ברחבי העולם. למעשה בכ-90% הבתים בישראל קיים חיבור לרשת האינטרנט ולדור של היום כבר קשה לדמיין איך נראו החיים שלנו ללא תקשורת דרך רשת האינטרנט. אך רוב האנשים לא באמת יודעים לבחור ולהבדיל בין ספק אינטרנט לבין תשתית האינטרנט, איך מבצעים השוואת מחירים בצורה טובה בתחום הזה ומי הם הספקים הקיימים והחברות המוכרות תשתיות אינטרנט.

במאמר זה ננסה לעשות מעט סדר בדברים טרם בחירת ספק אינטרנט מתאים עבור האינטרנט בבית שלנו. נביא לפניכם ארבעה דגשים שיוכלו לסייע לכם במהלך הבחירה והשוואת המחירים:

דבר ראשון

הפרמטר הראשון אותו אנו נצטרך להוסיף ולקחת בחשבון היא העובדה כי כאשר אנו באים להתחבר לאינטרנט, אנו זקוקים ל2 שירותים שונים לחלוטין שרק צירוף של השניים יאפשר לנו לגלוש על רשת האינטרנט. הדבר הראשון שיש להקים בבית הוא תשתית אינטרנט. ומהי התשתית הזו? התשתית הינה כבל המוליך את "זרם" האינטרנט לבית שלנו. כמעט כל הצנרת המובילה מים לכל החלקים בבית, בבניין ובמשרד. כיום ישנן הרבה חברות בתחום שמספקות תשתית והידועות ביניהן הן בזק, הוט, 012 סמייל ועוד.

דבר שני

השירות השני לו אנו זקוקים הינו ספק אינטרנט, זהו למעשה אותו גורם אשר " מזרים " לנו אינטרנט על גבי תשתית האינטרנט. בהמשך לדוגמת המים זהו למעשה הגורם אשר מספק לנו מים בתוך רשת הצינורות הקיימת. בשונה מתשתית אינטרנט ספקי אינטרנט יש לא מעט  ספקי אינטרנט כאמור יש לא מעט וכאן קיימת צומת ההחלטה אשר בד"כ מושפעת אצל מרבית הציבור כפונקציה של שירות וכן מהשוואת מחירי האינטרנט.

דבר שלישי

הדבר השלישי שיש לקחת בחשבון הוא מונח הטריפל וחבילות התקשורת המשולבות. מדובר במספר של כמה שירותים תחת אותה חברה. חברות התקשורת מעוניינות לספק את כל הצרכים שהם יוכלו לספר במסגרת התחום שלהם ולכן הם כל הזמן מרחיבים את תחומי המקצוע שלהם ומספקים מגוון של שירותים בהנחות ומבצעים שונים. כמובן שכדאי לקחת את הדבר הזה בחשבון על מנת לחסוך בכסף ובזמן במידה ואנו רוצים את כל השירותים הללו במקום אחד במקום להסתבך עם כמה חברות שונות.

Scroll to Top