גנרטורים

גנרטורים

גנרטורים מאפשרים לנו להביא חשמל לאזורים בהם אין חיבור למערכת החשמל האזורית

בין אם אנו מטיילים במיקום רחוק, נוסעים למדינה בה אין חשמל זמין בכל מקום או פשוט נקלעים להפסקת חשמל, נוכל להיעזר בגנרטורים בכדי ליצור אספקת חשמל מידית וזמינה. גנרטורים, או בעברית מחוללים, הופכים אנרגיה מכאנית לאנרגיה חשמלית, כך שאנו יכולים ליצור חשמל בכל מקום בצורה יעילה ופשוטה.

אז מה כדאי לדעת על גנרטורים?

  • גנרטורים בתעשייה: גנרטורים אחראיים לרוב החשמל שאנו צורכים גם בימינו, אולם הגנרטורים התעשייתיים עובדים בצורה שונה במקצת מהגנרטורים הביתיים, והם נעזרים בכוחות כגון כוח שריפה של פחם, כוח הרוח או כוח המים בכדי להפוך אנרגיה מכאנית לאנרגיה חשמלית. גנרטורים אלו יעילים ביותר בעבודתם, אולם כמובן אינם רלוונטיים עבורנו במידה ואנו מעוניינים בהבאת חשמל לאזורים מבודדים.
  • גנרטורים ביתיים: גנרטורים ביתיים, אשר הינם הגנרטורים המוכרים יותר, הינם מערכות קטנות אשר יודעות להמיר אנרגיות שונות לחשמל. בעוד ישנם גנרטורים המשתמשים בכוח הרוח לשם יצירת חשמל, רובם פועלים על שריפת דלקים שונים הגורמים לתנועת מגנטים בתוך הגנרטור, דבר היוצר לבסוף זרם חשמלי. גנרטורים אלה יכולים לשמש אותנו בכל מקום בו אין חיבור לרשת החשמל.
  • שימוש בגנרטורים בחיי היומיום: גנרטורים משמשים אותנו על בסיס קבוע בחיי היומיום, גם אם אנו לא מודעים לכך. מנורות חרום רבות עובדות על אותו עיקרון של גנרטור, כאשר הן משתמשות באנרגיות שונות לשם יצירת אנרגיה חשמלית, בבתי חולים ישנם גנרטורים לזמן חירום אשר מבטיחים אספקה של חשמל לבית החולים גם במקרים בהם ישנן תקלות במערכת החשמל העירונית, וכמובן מטיילים רבים עושים שימוש בגנרטורים בכדי להנעים את זמנם בטיול על ידי יצרת אספקת חשמל המאפשרת להם להשתמש במכשירים כגון מנורות, מטענים ועוד.

ישנם יתרונות רבים לשימוש בגנרטורים, והם משמשים אותנו במגוון מקרים

גנרטורים מאפשרים לנו ליצור זרם חשמלי בכל מקום, ללא תלות בחיבור לרשת החשמל האזורית, כך שאנו יכולים ליהנות מהשימוש בחשמל גם במקרים של הפסקות חשמל או הימצאות במקומות בהם אין רשת חשמל מפותחת.

Scroll to Top