מהי אירידיולוגיה?

אירידיולוגיה

מהי אירידיולוגיה?

אירידיולוגיה היא הדרך המדעית החושפת דלקת, היכן היא ממוקמת ובאיזו שלב היא נמצאת. הקשתית חושפת את מערכת הגוף, חולשות, רמת הבריאות והשינויים המתרחשים בגופו של אדם בהתאם לאופן חייו.

אירידיולוגיה היא המדע של ניתוח המבנים העדינים של קשתית העין. הקשתית היא החלק בעין בה יש הצבע. איריס (קשתית באנגלית) הייתה אלת הקשת במיתולוגיה היוונית; היא גם הייתה שליחה של האלים באיליאדה. תחת הגדלה, הקשתית חושפת את עצמה כעולמם של פרטים קטנים, ארץ בעלת מאפיינים רבים.

הקשתית מייצגת מערכת תקשורת המסוגלת להתמודד עם כמות מדהימה של מידע.

הקוד חושף את עצמו באופיו של סיבי הקשתית האישיים. יש כמות גדולה מאוד של סיבים כאלה. השילובים של סיבים שונים הם אינסופיים. 

נכון להיום, כמו בעבר, רבים מהרופאים משתמשים בצורת ניתוח זו יחד עם טכניקות אבחון אחרות כדי להשיג הבנה מלאה יותר של צרכי הבריאות של המטופלים שלהם.

 איך זה עובד? 

הקשתית מבטאת פיזיולוגיה רפלקסית שמתאימה לשינויים ומיקומים ספציפיים ברקמות.

איך זה התחיל?

בתחילת 1800, ילד צעיר בשם איגנץ פון פצ'לי מאגרבר ליד בודפשט, הונגריה, תפס ינשוף בחצר. הילד בן ה-11 נאבק עם הציפור המבוהלת ופגש מקרוב את טפריה החדים כאשר הציפור ניסתה אינסטינקטיבית להגן על עצמה. במאבק, הנער שבר בטעות את רגלו של הינשוף. כשהנער והינשוף הביטו בעיניים אחד של השני, הבחין הילד בפס שחור העולה בעין הינשוף. פון פצ'לי חבש את רגלו של הינשוף, טיפל בו עד שהבריא ושחרר את הציפור; אבל הציפור נשארה בחצר לעוד מספר שנים נוספות.פון פצ'לי הבחין בקווים לבנים ועקומים בעין הינשוף במקום בו הופיע הפס השחור לפני כן. פצ'לי מעולם לא שכח את האירוע הזה. כשנהיה רופא ועבד במחלקה הכירורגית בבית חולים במכללה, ניתנה לו ההזדמנות להתבונן במצבם של קשתיות החולים לאחר תאונות, ולפני הניתוח ואחריו. זה שכנע את פון פצ'לי שיש קשר רפלקסי בין הסימונים השונים בקשתית העין ושאר הגוף. הוא יצר תרשים לניתוח הקשתית.

Miriamgarber

Scroll to Top