אקספרס

משלוח אקספרס לעומת דואר – מה שאתם צריכים לדעת עבור הלקוחות שלכם!

כשמדובר במשלוח עבור הלקוחות שלכם, ניתן לבחור בין שני סוגים עיקריים של משלוח – שירותי דואר או אקספרס. מלבד ההבדל המובן מאליו, גם המחירים והשירותים שלהם שונים זה מזה. אנו נעשה כעת אבחנה מהירה של השניים כך שתדעו יותר טוב למה לצפות כשאתם משתמשים בשירותים כאלה.

שירותי המשלוחים שאתם מכירים כמו FedEx, DHL, UPS הם דוגמאות לשירותי אקספרס ויש להם רשתות שליחויות ברחבי העולם ופועלות ברחבי העולם. לעומת זאת, שירותי הדואר פועלים בדרך כלל יחד עם הממשלה הלאומית במדינה. לדוגמה, אוסטרליה פוסט היא חברת הדואר של אוסטרליה, רויאל מייל של בריטניה, USPS של ארצות הברית, לרשימה המלאה היכנסו לדף הוויקיפדיה הזה!

כשאתם משתמשים בשני סוגים שונים של משלוח אתם יכולים לצפות לשני סוגים שונים של שירות. להלן דוגמאות להבדלים:

  • מחיר
  • שירות
  • זמן אספקה
  • שירות איסוף
  • מעקב משלוח
  • שירות משלוח מחדש
  • רמת שירות לקוחות
  • מכס וחובות
  • מהימנות

ככלל, שירותי שליחויות אקספרס בדרך כלל מציעים שירותים ואמינות טובים יותר מדואר אך הם מגיעים בעלות גבוהה יותר (כמו שאומרים, אתה מקבל מה שאתה משלם!). זה גורם חשוב כשמחליטים באיזה סוג שירות שליחויות אתם רוצים להשתמש עבור הלקוחות שלכם, מכיוון שזה לא רק משפיע על העסק שלכם מבחינת עלות, אלא גם משפיע על חווית הקנייה של הלקוחות שלכם.

עליכם לקחת בחשבון את הערך של המוצרים שאתם מוכרים ואת הציפיות של הלקוחות שלכם לגבי זמן האספקה. לדוגמה, אם אתם מוכרים כבל USB במחיר של 5 דולר בלבד, לא יהיה זה הגיוני להשתמש בשירותי שליחויות אקספרס שבהם מחירי המשלוח יכולים להיות יותר מעלות המוצר עצמו. במקרים אלה יהיה הגיוני יותר להשתמש בשירותי הדואר ותצטרכו לדאוג שהלקוחות שלכם ידעו למה לצפות. לדוגמא, זמני אספקה ארוכים יותר, פחות מידע על מעקב המשלוח וכו'.

בעוד מצד שני, אם הייתם מוכרים תכשיטים יוקרתיים, יהיה זה הגיוני יותר להשתמש במשלוח אקספרס בגלל ערך התכשיטים. משלוח אקספרס יספק לכם משלוחים מהירים יותר ושירות ביטוח מעולה שפירושו שאם יהיו בעיות עם המשלוח, הם ייפתרו במהירות. עלות משלוח גדולה שווה יותר מהחיסכון שתקבלו משימוש בדואר בזכות השירות הטוב יותר שתקבלו עם אקספרס.

לכן בבחירת שירות שליחויות, עליכם להיות זהירים על מנת לבחור בבחירה המתאימה עבור הלקוחות שלכם. עליכם להבין את הלקוחות שלכם, מה הם מצפים וגם מהצד שלכם, כמה עולה הפריט והאם ניתן מבחינה כלכלית להציע להם את משלוח האקספרס!

 

לעקוב אחרינו

משלוח אקספרס לעומת דואר - מה שאתם צריכים לדעת עבור הלקוחות שלכם! - בלוג השידור היומי